Historie na internetu
  

abcHistory.czBadatelské pomůcky › Archivní rešerše na klíč

VYHLEDÁVÁNÍ V ARCHIVECH STÁTNÍ BEZPEČNOSTI (STB) apod.


I rešerše archivních dokumentů můžete získat jednoduše. Kontaktujte nás a sdělte nám své požadavky.


Komerční rešerše: Vyhledávání archiválií vzniklých činností nacistických, komunistických a jiných státních orgánů. Řekněte nám, co hledáte a my se to pokusíme prostřednictvím profesionální rešerše archiválií najít.Zajímají vás z osobních, pracovních nebo jiných důvodů materiály, které vznikly činnosti komunistické rozvědky, kontrarozvědky, státní bezpečnosti, veřejné bezpečnosti, soudů nebo jiných státních orgánů? Hledáte dobové úřední dokumenty, dobové fotografie, registrační protokoly nebo jiné materiály?

Využijte služeb placené profesionální rešerše

V případě, že jste připraveni uhradit naši práci a vzniklé náklady, nabízíme vám pomoc v podobě služby erudovaných specialistů, kteří mají s vyhledáváním archivních a jiných souvisejících pramenů několikaleté zkušenosti.

Oceníte je především v případě:

  • pokud nemáte čas se věnovat kvalitnímu archivnímu výzkumu;
  • pokud vás nebaví se přehrabovat v zaprášených bednách a papírech;
  • pokud se v dané problematice neorientujete nebo se ztrácíte už při pouhém čtení zkratek DIAGRAM, TS, D, PVO, RSHA a dalších.

Naši erudovaní dokumentaristé pro vás s pomocí rešerše archivních dokumentů najdou požadované materiály, zajistí kopie relevantních materiálů a vše zpracují do uceleného protokolu.

Do rukou tak dostanete ucelenou a přehlednou analýzu nalezených dokumentů. Především získáte:

  1. jasné informace o nalezených dokumentech,
  2. odkazy na jednotlivé archivní fondy, inventární čísla, nebo signatury,
  3. přehledný souhrn informací obsažených v nalezených dokumentech, tj. analýzu prostudovaných dokumentů,
  4. vysvětlení klíčových souvislostí s odkazy na odbornou literaturu posledních dvou desetiletí,
  5. přehledné závěrečné shrnutí výsledků hledání,
  6. obrazové přílohy.

V případě potřeby tak budete moci buď sami, nebo s naší pomocí, kdykoli ve výzkumu pokračovat, respektive jej rozšířit a prohloubit.

Další informace, ceník služeb i kontaktní údaje naleznete v odkazech z článku Rešerše, monitoring médií a související informační služby.

Prohlédněte si naše reference a v případě jakýchkoli dotazů nás kontaktujte.
Zpět na začátek stránky

Inspektor Dreyfus

V prosinci 2016 uplyne přesně 40 let od premiéry kultovní britsko-americké komedie Růžový panter znovu zasahuje. Bláznivé scény tohoto filmu si vybaví zřejmě každý – třeba hned úvodní sekvence z areálu ústavu pro duševně nemocné. Nešikovný Clouseau v podání Petera Sellerse způsobí pád suspendovaného Dreyfuse do zahradní vodní nádrže a doznává: „Obávám se, že nemáte svůj den, můj příteli.“ Číst celý článek ... ››


Jak StB sledovala Donalda Trumpa
Zdroj pro koláž: Foto D. Trumpa z roku 1988 (www.huffingtonpost.com) a konvolut antikvárních úředních materiálů v majetku redakce

Komunistická Státní bezpečnost (StB) se v období normalizace snažila shromažďovat informace o životě Ivany Trump v USA. Náhodou tak narazila i na zprávy o politických ambicích, které měl její tehdejší manžel Donald Trump, včetně jeho záměru stát se v roce 1996 nebo později prezidentem USA. Číst celý článek ... ››