Turistické tipy a výlety po České republice
  

Aktuální rubriky

rešerše webu


Text nevzniká sám od sebe
Kde jste: abcTuristiky.cz › Agroturistika


AGROTURISTIKA


Prázdninový pobyt na farměAgroturistika je jednou z forem trávení volného času. Agro turistika je naplněna zážitky v klasických venkovských podmínkách. Může být spojena i s dobrovolnou, neplacenou prací v zemědělství na venkově (to je někdy spojeno s pokrytím části nákladů na pobyt). Někdy agrofarmy nabízejí tradiční venkovské prace a zvyky. Smyslem agroturistiky je poznávání života zemědělců a venkova, jak probíhal až do po padesátých let 20. století, případně jak funguje v současnosti. Smyslem agroturistiky je rovněž prožitek blízkého kontaktu se zvířaty, zemědělskými plodinami, dále zlepšení vztahu k půdě, posílení sounáležitosti se zemědělskou krajinou, obyvateli venkova, poznání jejich každodenní dřiny apod. Agroturistika se může podílet na udržování a rozšiřování kulturních a sociálních tradic.www.nafarmu.cz

Projekt „Agroturistika – cestování na farmu, na venkov, po Evropě i v Česku“ Farmy, apartmány, chalupy, penziony – přehled po celé Evropě: Chorvatsko, Česká Republika, Estonsko, Finsko, Francie, Itálie, Lotyšsko, Banát (enkláva českých vesnic v Rumunsku), Slovinsko, Španělsko. Česky.
www.domaci-vyrobky.cz

Projekt Regionálního environmentálního centra ČR. Přehled regionálních výrobků garantovaných tzv. „regionální značkou“. Tyto regionální značky garantují původ, originalitu a vazbu na konkrétní území, a zároveň slouží ke zviditelnění místní produkce. Každý region má svůj vlastní neopakovatelný charakter, daný přírodním bohatstvím, kulturou a staletými tradicemi jeho obyvatel. Regionální výrobky a produkty nesou část tohoto charakteru. Přehled regionů, informace pro výrobce, aktuality, kalendář akcí. Česky.
www.svazvt.cz

Oficiální stránky svazu, který si klade za cíl přispívat k ekonomickému, kulturnímu a společenskému oživení venkova, obnově jeho tradic, údržbě krajiny i ke stabilizaci jeho osídlení. Základní informace o svazu a jeho činnosti, vzdělávací činnost, přehled publikací, výroční zprávy, Certifikace ubytovacích zařízení, informace pro podnikatele. Česky.
www.prazdninynavenkove.cz

Projekt Svazu venkovské turistiky. Nabídky ubytování, cestovní podmínky, certifikace kvalitních agroturistických zařízení. Česky, anglicky, německy, holandsky.

Začátek reklamního proužku

Konec reklamního proužku


www.asz.cz

Tématická sekce oficiálních stránek Asociace soukromého zemědělství České republiky (ASZ ČR). Informace o jedinečnosti tradičního zemědělství a o výhodách dovolené trávené v ekologickém prostředí venkova. Přes menu lze vstoupit do dalších rubrik webu. Česky.