Historie na internetu
  

abcHistory.czNovověk › 17. století

Dějiny 17. století


17. století označuje roky 1601–1700 Gregoriánského kalendáře

Počítá se za součást raného novověku. V evropském prostoru je charakterizováno barokní kulturou, utvářením základů moderní filosofie a vědy a gradujícími střety politických a náboženských uskupení.
  www.cms-kh.cz

Oficiální stránky muzea v Kutné Hoře. Základní informace pro návštěvníky, aktuality, kalendář akcí, služby veřejnosti, historie muzea. Expozice: Královské horní město, měšťanská kultura a život v 17. – 19. století (Kamenný dům); Josef Kajetán Tyl (rodný Tylův dům); gotické památky města; expozice Českého muzea stříbra a středověký důl (Hrádek). Česky, anglicky, německy.


Začátek reklamního proužku

Konec reklamního proužku

  www.centrumhistorie.cz

Stránky expozice historických řemesel sídlící na pražské Kampě. Kalendář akcí, zajímavosti, základní informace vztahující se k 17. století (fakta, osobnosti, odborné pohledy, věda, umění, život, odkazy na odbornou literaturu, mapy a dokumenty). Vstup do webu Historický park Moravy a Slezska, který dále nabízí informace o mezinárodním turistickém projektu Historické městečko Křížov, který vzniká za podpory místních obcí okolo hradu Sovince (informace o městečku, švédské dělostřelecké ležení, kočárová přeprava, zajímavosti z okolí). Ke stažení První Sovinecké noviny. Česky.